1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri

Yalnız Kurt dizisi oyuncu kadrosu ve konusu

Yalnız Kurt dizisi oyuncu kadrosu ve konusu
+ - 0

ATV ekranlarında çok yakında başlayacak olan ve şimdiden merak uyandıran Yalnız Kurt dizisinin oyuncu kadrosu ve konusu belli oldu. Kurtlar Vadisi ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi dizilerden sonra benzer bir yapım daha ekrana gelecek. Özellikle konusu ile izleyicileri ekran başına kilitleyecek bir dizi olarak görünüyor.

Ekmek Teknesi, Kurtlar Vadisi ve Deli Yürek gibi yapımlara imza atan Osman Sınav, Sinegraf yapım imzası ile Yalnız Kurt dizisini ATV ekranlarına taşıyacak. Sen Anlat Karadeniz dizisinden sonra kanalda yeni bir dizinin daha altına imzasını atan Sınav, bu dizide de çok önemli konuları işleyecek. Dizinin tanıtım fragmanını izleyenler Polat Alemdar (Necati Şaşmaz) dizide yer alacak mı diye soruların cevabını da araştırmaya başladı. Ancak böyle bir gelişmenin olmayacağını belirtmek isteriz.

yalniz kurt ne zaman saat kacta hangi kanalda 14601654 2719 amp

Dizinin Konusu kimi anlatıyor?: Türkiye’de yaşanan yakın tarihteki olaylar işlenecek. Özellikle geçmiş dönem darbeleri, cinayetleri, anarşi ve terör olaylarını ele alınacak.

Yalnız Kurt Oyuncu Kadrosu ve Başrol Oyuncuları

  1. Cihan Ünal
  2. Damla Colbay
  3. Kürşat Alnıaçık
  4. Murat Han
  5. Hasan Deniz Yaran
  6. Polat Bilgin
  7. Deniz Evin

yalniz kurt hasan denizyaran

Özellikle dizide genç isimlerden Hasan Deniz Yaran, tıpkı Kurtlar Vadisi dizisinde Necati Şaşmaz’ın parladığı gibi ön plana çıkacaktır. Dizinin önemli karakterlerinden birisi olduğunu belirtmek isteriz.

Yalnız Kurt “Golyat” ne demek ve kimdir?

Dizide Golyat diye bir isimden bahsediliyor. Bu nedir ve kimdir ile ilgili şu detaylara ulaştık.

Daha önceki bir çok toplulukta ve dinde adı geçen Golyat, Peygamberlerin mücadele ettiği bir devdir. Câlût ya da Golyat, MÖ 11. yüzyılda yaşadığına inanılan ve Tanah, Eski Ahit ve Kur’an’da bahsi geçen savaşçı dev. İsrail Krallığı’nın gelecekteki hükümdarı Davud ile yaptığı ve kaybettiği düello konusunda duyulmuştur.

yalniz kurt dizisi oyuncu kadrosu

Yalnız Kurt Hangi Diziden Uyarlama ve Orjinali

Dizi herhangi bir yabancı diziden uyarlama yapılmamıştır. Sinegraf yapımın senarist ekibinden  Murat Koca ve Alper Erze tarafından yazılmıştır. Tabi haberimizin başında da belirttiğimiz gibi Osman Sınav imzalı olmasından dolayı senaryoda tecrübenin emeği büyük diyebiliriz.

Dizi yaklaşık 1 ay içerisinde ATV ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Yazar Hakkında

Konu hakkında düşüncelerini yazmaya ne dersin?