1. Ana Sayfa

Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi oyuncu kadrosu ve konusu

Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi oyuncu kadrosu ve konusu
+ - 0

TRT 1 ekranlarında uzun süredir çekimleri devam eden ve merakla beklenilen yapımlardan birisi olan Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinin yayın tarihi açıklandı. 16 Mart akşamı izleyici ile buluşacak olan tarihi dizinin tanıtım fragmanları TRT 1 ekranlarında dönmeye ve internette de büyük ilgi görmeye devam ediyor. Ünlü oyuncuların rol aldığı dizi sadece 30 bölüm izleyici karşısında olacak.

Dizinin Konusu
İtilaf Devletleri tarafından İstanbul’un işgal edip Meclis’i Mebusan’ın ortadan kaldırılmasından sonra Mustafa Kemal önderliğinde Kuvay-i Milliye hareketi ile Ankara’da gerçekleştirilecek olan bağımsız meclisin açılma serüvenine kadar olan konu gündemde olacak. Nefeslerimizi tutarak izleyeceğimiz bir çok sahnede çok kez duygulanacağız.

ya istiklal ya ölüm dizisi oyuncu kadrosu

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM OYUNCU KADROSU VE KARAKTERLERİ

 1. Mustafa Kemal Atatürk – İlker Kızmaz
 2. Mehmet Akif Ersoy – Mehmet Özgür
 3. Birkan Sokullu
 4. Serkan Keskin
 5. Dolunay Soysert
 6. Osman Sonant
 7. Hilmi Cem İntepe
 8. Rıza Kocaoğlu
 9. Umut Karadağ
 10. Ushan Çakır
 11. Altan Erkekli
 12. Melis Sezen
 13. Tansel Öngel

Tanıtım Fragmanı

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM DİZİSİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

TRT 1 ekranlarında tarihi dizi 16 Mart Pazartesi akşamı izleyici karşısında olacak. Reytinglerde nasıl sonuçlar alacağı ise şimdiden merakla bekleniyor.  Dizinin yaş sınırı ve tekrarı hakkında ilerleyen günlerde sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

ya istiklal ya ölüm dizisi konusu

Gerek dekorlar gerekse kıyafetleri ile adeta o anları bize günümüzde tekrar yaşatacak olan dizinin fragmanı da çok etkileyici olmuş görünüyor. Dizi hakkında her hafta yayınlanacak olan bölümleri ile ilgili gerekli bilgilendirme ve özet hakkında gelişmeleri takip edip sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yazar Hakkında

Konu hakkında düşüncelerini yazmaya ne dersin?