1. Ana Sayfa

Whatsapp sözleşmesini kabul edip etmediğimi nasıl anlarım

Whatsapp sözleşmesini kabul edip etmediğimi nasıl anlarım
+ - 0

Bildiğimiz üzere Türkiye’de son günlerde Whatsapp ile ilgili önemli olaylar yaşanıyor. Whatsapp’ın 2021 sözleşmesi tartışmalara neden olurken bu sözleşmeyi kabul edip etmediğimizi nasıl anlarım gibi sorular cevap arıyor. Bildiğimiz üzere bu sözleşmenin kabul edilmemesi halinde uygulamanın kullanılmaz hale geleceği yönünde bir açıklama yayınlanmış ve bunun üzerine kullanıcılar farklı alternatif uygulamalara geçiş yapmaya başlamıştı. Özellikle kullanıcılar “kabul edersek ne olur” “sözleşmeyi nasıl iptal edebilirim” veya ” kabul etmeli miyiz” gibi sorular soruyor.

Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesini güncellemesi sonrasında bu durum yaklaşık 2-3 gündür yaşanmaya devam ediyor. Bilgilerin Facebook ile paylaşılacak olması sebebiyle tüm kullanıcılar bundan dolayı tedirginlik yaşamaya devam ediyor. Bir çok kullanıcı durumdan habersiz bir şekilde sözleşmeyi okumadan kabul ederken diğer taraftan bir çok kullanıcı ise otomatik olarak Facebook ile verilerin paylaşacağı bilgisini öğrenmesi üzerine durumu sosyal medyaya taşıdı.
whatsapp guncelleme

WHATSAPP SÖZLEŞMESİ İPTAL EDİLEBİLİR Mİ? NASIL İPTAL EDERİM
Sözleşmeyi kabul eden vatandaşlar Whatsapp uygulamasını kullanmaya devam edecek. Etmeyenler ise 8 şubat itibari ile erişim sağlayamayacağı öğrenildi. Ancak henüz sözleşme iptali gibi bir butonun uygulama üzerinde aktif olmadığını belirtmek isteriz.

wHATSAPP SÖZLEŞMESİNİ KABUL ETTİĞİMİZİ NASIL ANLARIZ?
Bu sözleşme uygulamayı kullananlara ekstra bir sayfa olarak geliyor. Kabul veya ret yapabiliyorsunuz. Bunun dışında sizden izinsiz herhangi bir şekilde kabul durumu olmuyor. Sizden izin alınacağına göre anlamakta kolay oluyor.

Yazar Hakkında

Konu hakkında düşüncelerini yazmaya ne dersin?