1. Ana Sayfa

Whatsapp sözleşmesini kabul edersek ne olur? Nasıl iptal ederim

Whatsapp sözleşmesini kabul edersek ne olur? Nasıl iptal ederim
+ - 0

Tüm dünyada gündeme oturan Whatsapp sözleşme olayı ülkemizde de aynı şekilde yaşanırken vatandaşlar sözleşmenin kabul edilmesi durumunda neler olacağını ve nasıl iptal edeceklerini merak ediyor. Bildiğimiz üzere ülkemizde bir çok kullanıcıya gönderilen bu sözleşme bir çoğuna da henüz ulaşmadı. Kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara ulaşacak olan sözleşmeyi kabul etmeniz halinde neler olacağı konusunda detaylardan bahsettik.

Sözleşmeyi Kabul Edersek Neler Olacak?
Sözleşme içerisinde bildiğimiz üzere en çok dikkat çeken ibare şöyle: “Facebook şirketlerinin bir parçası olan WhatsApp diğer Facebook şirketlerinden bilgi alır ve bu şirketlerle bilgi paylaşımında bulunur” sonrasında ise bu paylaşımı “Diğer Facebook Şirketleri ile Nasıl Çalışırız?” başlığının altında konumlandırmış.
whatsapp sozlesmesi

Sözleşmeyi Nasıl iptal Ederim
Aslında burada yer alan ibarede demek istenilen, istedikleri bilginin veya her türkü bilginin paylaşılacağı anlamına geliyor. Diğer taraftan Facebook CEO’su geçtiğimiz yıllarda verilerin üçüncü taraflarla paylaşıldığına yönelik suçlamalar vardı. Bu taraftan bakınca kişisel verilen paylaşımının ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.

Henüz iptal etme konusunda herhangi bir buton bulunmuyor ancak gelen tepkiler üzerine bu durumun yenileneceği düşünülüyor. Size gelen uyarıyı kabul etmemeniz durumunda ise 8 Şubat günü Türkiye’de Whatsapp kullanılmaz hale gelecek.

Yazar Hakkında

Konu hakkında düşüncelerini yazmaya ne dersin?