1. Ana Sayfa

Ramazan Hoca kimdir? Ulu Cami’den akıl hastanesine kaldırıldı

Ramazan Hoca kimdir? Ulu Cami’den akıl hastanesine kaldırıldı
+ - 0

Son günlerde sürekli olarak sosyal medyada gördüğümüz Ulu Cami’de görüntülerini izlediğimiz Ramazan Hoca kimdir diye merak edilmektedir. Konu ile ilgili detayları aktarıyoruz…

Anadolu Ajansı tarafından verilen habere göre Diyarbakır’da tanınan ve sevilen kişilerden Ramazan Böçkün olduğu ve sağlığı yerinde olmaması sebebiyle akıl hastanesine kaldırıldığı belirtiliyor. Ancak sosyal medyada bu konuda binlerce yorum gelirken durumun böyle olmadığı belirtilmektedir.

RAMAZAN BÖÇKÜN KİMDİR? HAYATI

Diyarbakır’ın en eski camilerinden birisi olan Ulu Cami’de sohbet veren ismi Ramazan Hoca olarak anılan Böçkün’ün konuşmaları sosyal medyaya taşındı. Bu durum sonrasında milyonlarca kişi tarafından izlenmektedir. Diğer taraftan kendisine gelen soruları yine Kuranı Kerim’den ayetler ile cevaplamaktadır. Kendisi şuan 43 yaşında olup kendisini İslam’a adamış bir insandır. Her saatini vatandaşlara ve yabancı turistlere İslam’ı anlatarak geçirmektedir. Şuan Twitter üzerinden #RamazanHocaYalnızDeğildir etiketi ile yanlıştan dönülmesi yönünde kampanya başlatıldı.

Yazar Hakkında

Konu hakkında düşüncelerini yazmaya ne dersin?