1. Ana Sayfa

Milli Eğitim Bakanlığı tablet başvurusu formu 2020

Milli Eğitim Bakanlığı tablet başvurusu formu 2020
+ - 0

Okullarda yüz yüze eğitim olmadığı için online uzaktan eğitim için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ücretsiz tablet dağıtımı gerçekleştiriliyor. Peki ücretsiz tablet nasıl alınır? nereye başvuru yapılır ve başvuru formu var gibi soruların cevabını öğrenebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre, maddi durumu olmayan öğrenciler için yapılacak olan tablet başvurusu hakkında detaylarda belli olmaya başladı. 500 binden fazla öğrenciye yapılacak olan dağıtım sonrasında online eğitime devam edileceği belirtilirken bazı belediyelerde bu işe el atmış görünüyor. Askıda tablet uygulaması ile bağış yapmak isteyenler ve durumu olmayan öğrenciler aynı platformda buluşuyor.

meb tablet basvurusu

MEB Tablet Başvuru Formu! Nereden yapılır?

Hemen sizlerde bağış yapmak yada tablet almak için başvuru yapmak istiyorsanız ‘askidatablet.com/#basvuru’ adresine girerek başvuru formunu doldurabilirsiniz. Diğer taraftan MEB tarafından dağıtılan tabletlerin dağıtım süreci, il milli eğitim müdürlüklerince koordine edilecek. İlerleyen günlerde ekstra olarak online başvuru formu açılacak. Yukarıda belirttiğimiz askıda tablet uygulaması linki belediyeler tarafından oluşturulmuştur.

Yazar Hakkında

Konu hakkında düşüncelerini yazmaya ne dersin?