1. Ana Sayfa

Instagram’da silinen mesajlar neden geri geldi?

Instagram’da silinen mesajlar neden geri geldi?
+ - 0

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram’da silinen mesajlar geri gelmeye başladı. Birden bire ortaya çıkan bu durum karşısında kullanıcılar şok oldu. Henüz nedeni bilinmeyen bu olay karşısında bir çok kişi tepki gösterirken 2016 yılından bu yana olan mesajların geri döndüğü görülüyor. Diğer taraftan daha öncedeki hikaye paylaşımları da yine bu mesajlar üzerinde görülmeye devam ediyor.

Mesaj bölümünü kontrol ettiğimizde milyonlarca kişide olduğu gibi gerçekten bütün mesajların geri döndüğü görülüyor. Bu durumda akıllarda soru işaretleri kalmaya devam ediyor. Çünkü mesajları sildik sanıyoruz ancak bir şekilde bunların depolandığı görülmektedir. Henüz şirket tarafından bir açıklama yapılmasa da verilerin bir şekilde saklandığı kanıtlanmış oldu. Yani bu tür platformların hepsinde verilerek sadece yüzeysel olarak silinmiş anlamına geliyor. Bu durum hem android hemde İOS kullanıcılarında da aynı olarak görülüyor.

güncel haber

Henüz tamamen silme konusunda bir çözüm olmadığını ve açıklama ile birlikte detayların ortaya çıkacağını belirtmek isteriz.

Yazar Hakkında

Konu hakkında düşüncelerini yazmaya ne dersin?