1. Ana Sayfa
  2. Nerede Çekiliyor

Hay Sultan dizisi oyuncu kadrosu ve konusu Trt 1

Hay Sultan dizisi oyuncu kadrosu ve konusu Trt 1
+ - 0

Çok yakında TRT 1 ekranlarında yepyeni bir dizi ekrana gelecek. 1 saatlik bölümlerle yayında olacak olan dizinin adı Hay Sultan oldu. Dizinin oyuncu kadrosu ve konusu belli olurken ne zaman yayınlanacağı merak ediliyor.

Türk sinema tarihinin tecrübeli isimlerinden birisi olan Çetin Tekindor, dizide Hz. Geylani rolünü canlandıracak. Daha öncede tarihi dizilerde rolleri ile adından söz ettiren Tekindir’un uzun süre sonra yeniden dizilere dönmesi hayranları tarafından heyecanla karşılandı.

Akli Film tarafından hazırlanan dizinin yönetmen koltuğunda Sedat İnci oturuyor. Çekimlerine başlanılan dizinin oyuncuları arasında ünlü isimler bulunuyor. Dizi büyük bir ihtimal ile Ramazan ayında yayınlanacak.

hay sultan dizisi çetin tekindor

HAY SULTAN DİZİSİ OYUNCU KADROSU VE KARAKTERLERİ

  • Çetin Tekindor
  • Kerem Arslanoğlu
  • Cemal Toktaş
  • Gülper Özdemir
  • Kevork Malikyan

NE ZAMAN BAŞLAYACAK HANGİ GÜN YAYINLANACAK?

Henüz başlayacağı zaman bilinmiyor ancak 60 dakikalık bölümler olacak. Sadece 30 bölüm izleyici karşısında olacak olan dizinin haftada 2 gün yeni bölümle yayınlanacağı belirtiliyor.

HAY SULTAN DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR

Dizinin çekim yerleri henüz bilinmezken İstanbul’da yapılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. İlerleyen günlerde bu konuda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Konusunu merak edenler için ise, dizide Abdulkadir Geylani Hazretleri ile ilgili hayat hikayesi anlatılacak. Tarihi bir dizi olan Hay Sultan çok yakında TRT 1 ekranlarında başlıyor olacak.

Yazar Hakkında

Konu hakkında düşüncelerini yazmaya ne dersin?