youtube mp3 indir film seyret komedi filmi izle email kaydolma

Sokağa çıkma yasağında ihtiyaçlar nasıl karşılanır? Cezası nedir

Sokağa çıkma yasağında ihtiyaçlar nasıl karşılanır? Cezası nedir

  10 Nisan 2020

  2.397 Okunma

Abone Ol 

Sokağa çıkma yasağında markete ve işe gidilir mi?

Bugün yapılan açıklama ile 31 büyükşehirde 2 gün boyunca sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bir çok vatandaş sokağa çıkma yasağında markete gidilir mi? Çalışmaya işe gidilir mi? ihtiyaçlar nasıl karşılanacaktır?

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile bu geceden sonra 2 gün boyunca 12 Nisan Pazar gecesine kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Koronavirüs sebebiyle alınan önlemler neticesinde 2 gün boyunca kimse dışarı çıkamayacak. Dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılacaktır.

Diğer taraftan market ve ihtiyaçları yetkililer tarafından karşılanacaktır. 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı olanların ihtiyaçları için daha önceden 112, 155, 156 numaralarının aranabileceği belirtilmişti. Yine benzer bir durum olacak gibi görünüyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI CEZASI NE KADAR?
Sokağa çıkma yasağına uymayan kişilere, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 3 bin 150 TL idari para cezası kesiliyor.

SON DAKİKA: Zorunlu ihtiyaçların karşılanacağı yerlerin planlandığı ve insanların evlerine gitmeleri gerektiği duyuruldu.

Yorum Alanı
Sitemizde bulunan dizi fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden diziviki sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.