youtube mp3 indir film seyret komedi filmi izle email kaydolma

Hanta virüs gerçek mi? bulaşıcı mı ve belirtileri nedir

Hanta virüs gerçek mi? bulaşıcı mı ve belirtileri nedir

  24 Mart 2020

  650 Okunma

Abone Ol 

Hanta virüs gerçek mi? bulaşıcı mı

Dünya şok üstüne şok yaşamaya devam ederken Çin’den kötü bir haber daha geldi. Hanta virüsü görülen bir kafile karantina altına alındı. Bu olay sonrasında bir çok kişi hanta virüsü gerçek mi? hanta bulaşıcı mı? ve belirtileri nedir diye hemen araştırmaya koyuldu. Son günlerde dünyayı saran koronavirüs sonrasında yaşananları herkes hayretler içerisinde izlemeye devam ediyor.

HANTAVİRÜS NEDİR? GERÇEK Mİ
Çoğunluk olarak Asya ve Avrupa bölgelerinde görülen hastalık, Bunyaviridae ailesinden bir RNA virüsüdür. Özellikle Kırım Kongo Kanamalı olan virüs türlerinin aynı ailesindendir. Yani Hanta virüsü gerçekten vardır.

Hantavirüs’ün belirtileri nelerdir?
Damarların hasar gördüğü bir hastalık olarak bilinmektedir. akciğer ödemi, böbrek yetmezliği ve şoka girdiren bir hastalık türüdür. Yorgunluk, kas ağrıları ve ateş ile erken belirti gösterebilir. Özellikle baş ağrısı ile baş dönmesinin yanı sıra karın ağrısı ile ishal konusunda da etki göstermektedir.

BULAŞICI MI?
Genellikle fare ve kemirgenler aracılığı ile bulaşmaktadır. Ancak kemirgenin insanı ısırması sonrasında virüs geçişi pek yaşanmış bir olay değildir.

HANTA VİRÜS TÜRKİYE’DE VAR MI?
Bu hastalık ilk olarak ülkemizde 2019 yılında görülmüştür. Zonguldak ve Bartın’daki şüpheli 16 vakadan 8’inde olduğu 2019 yılında açıklanmış ve bunun için bilim kurulu oluşturulmuştu.

Yorum Alanı
Sitemizde bulunan dizi fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden diziviki sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.