youtube mp3 indir film seyret komedi filmi izle email kaydolma

Entübe edilen hasta ne kadar yaşar? Entübasyon ne demektir?

Entübe edilen hasta ne kadar yaşar? Entübasyon ne demektir?

  29 Mart 2020

  5.455 Okunma

Abone Ol 

Entübasyon ne demektir

Her gün akşam saatlerinde ülkemizde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından korona virüsü vakaları ve hayatını kaybedenler hakkında açıklama yapmaya devam ediyor. Bu akşam yaptığı açıklamada ‘Entübe’ kelimesinin geçmesi sonrasında herkes bu kelimenin ne anlama geldiğini ve ne demek olduğunu merak etmeye başladı.

Entübasyon olarak bilinen bu yöntem için hastanın solunum yapabilmesi için özel bir tüp yerleştirilerek yapılmaktadır. Solunum sıkıntısı yaşayan kişilerde hava yolunun korunması açısından suni solunum yapılmaya başlanmasıdır. Laringoskopi veya özel aparatlar vasıtasıyla ağız veya burun içerisine bir tüp yerleştirilmektedir.

Entübe edilen hastanın ne kadar yaşadığı konusunda pek bilgi bulunmazken acil durumlarda bu olay gerçekleştirilmektedir.

ENTÜBASYON NE DEMEKTİR? ANLAMI VE NE İŞE YARAR
Solunum sıkıntısı yaşayan kişilerin solunum cihazına bağlanmadan önce hastanın boğazına özel bir tüp takılması işlemine entübasyon denmektedir.

Yorum Alanı
Sitemizde bulunan dizi fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden diziviki sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.