youtube mp3 indir film seyret komedi filmi izle email kaydolma

Berberler, kuaförler ve okullar ne zaman açılacak?

Berberler, kuaförler ve okullar ne zaman açılacak?

  17 Nisan 2020

  567 Okunma

Abone Ol 

Okullar ve kuaför berberlerin ne zaman açılacağı konusu merakla bekleniyor.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “corona virüs tedbirleri” konulu ek bir genelge daha gönderdi. Bu genelde işte bu isler yerlerinin faaliyeti durmuştu.

BERBERLER NE ZAMAN AÇILACAK
tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulmuştu.

KUAFÖRLER NE ZAMAN AÇILIYOR?

Salgın yüzünden bir çok iş yerlerinin devlet tarafından hizmetlerini durduran berber ve kuaförler ne zaman tekrar açılacak insanlar merak ediyor. Çünkü insanların yaşam için en gerekli ihtiyaçlarının yanında yapılması gereken yan ihtiyaçları da var. Evde kaldığı süre zarfında saçları uzayan erkekler veya bayanların güzellik bakımlarını evde yerine getirmek mecburiyetinde kalıyor.İste bu yüzden sıklıkla cevabı aranan sorulardan biride güzellik merkezleri, kuaförler ve berberler ne zaman faaliyet verecek fakat bu konuya dair gelen bir açıklama yapılmamış bulunuyor

OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR
16 Mart’ta ilk önce verilen bir hafta tatilden sonra ara tatili öne alan eğitim bakanı daha sonradan salgının seyrinden ötürü bu süreci 30 Nisana kadar uzattı. Peki Evde gördüğümüz uzaktan egitim öğrencilerimiz üzerinde ne kadar etkili oluyor işte Millî eğitim bakanı Ziya Selçuk şu sözlerle anlatıyor;
Hayat eve sığar ancak okul eve sığabilir mi?
“Aslında okul eve sığmaz. Biz uzaktan eğitimi eğitimin bir parçası olarak görüyoruz. Yüz yüze eğitim, telafi eğitimi… Okul okulun içine de sığmaz. Okul ormana, sokağa, hayata taşınmalı. Velilerimiz sürekli evin içinde olmak kolay değil. Hele çocuklar için. Bunların hepsi engelleyici şeyler.

Her bir engel duygusal durgunluk oluşturuyor. Bu hafta şu geliyor. Bir günün programını her bir çocuk ve yaş grubu için günlük akış şemaları… Bunlar haftaya geliyor. Bunların hepsini velilerimize ulaştıracağız hem internet hem medyada.”
Eğitimin yazın olup olmayacağı ise gündemdeki konulardan biri bakan Selçuk ise bununla da ilgili bir açıklaması bulunuyor. Ziya Selçuk dönemin tamamen tekrarı veya yaz tatilin ortadan kaldırılması söz konusu bile değildir diyerek son noktayı koydu ve öğrencilerin yaz tatilini doya doya tadını çıkarması dileğinde bulundu.
Ancak 30 Nisan sonrası okulların kapısının yeniden açılıp açılmayacağı sorusunun cevabı ne?
30 Nisan sonrası planı ile ilgili Bakan Selçuk’un ;
30 Nisan sonrasında Bilim Kurulu tavsiyesine göre diyelim ki okulları açmadık… Ne yapabiliriz? Biz bunun devamını yapabiliriz. Bütün mevzular okullar açıkmış gibi düzenlendiği için hazırlıklarımız tamam. B planı da C planı da hazır. Diyerek son noktayı koydu.

Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
  1. avatar
      Hamdi YALÇIN 2 Mayıs 2020 19:34:57

    BEYLER! TIRAŞINIZI KENDİNİZ YAPIN!
    Hepimiz berberlerin açılmasını dört gözle bekliyoruz. Lakin endişe duyulan bir konu sosyal mesafe/fiziksel mesafenin sağlanması mümkün olamayacaktır. Coronavirus’ün çok hızlı bir şekilde bulaşması söz konusu. Diğer bir husus, gideceğiniz berberin nezih ve temiz bir ortamda çalışması gerekiyor. Havluları, tarakları, makas, fırça ve jiletleri bir defa kullanımlık olmalı, hijyen kurallarına dikkat edilmeli ve diğer bir müşteriye kullanmaktan kesinlikle kaçınılmalıdır. Maalesef berberlerin çok azının buna uyduğunu söyleyebiliriz. Bazılarının ise duyarsız olduklarına çoğu zaman tanık oluyoruz. Tüm Berber ve Kuaförlerin temizlik ve hijyen kurallarına son derece ve tavizsiz uymalarının sağlanması için Belediye Zabıtası, İl Sağlık Görevlileri ile Berberler ve Kuaförler Odalarının denetimlerini tavizsiz yapmaları ülkemiz insanlarının sağlığı açısından son derece önem taşıyor. Merdiven altlarında bu mesleğin icra edilmesine asla izin verilmemelidir. Beyler! Ben size şunu öneriyorum, en iyisi tıraş makinesi satın alın ve bu dönemde bir süre kendi tıraşınızı kendiniz yapmaya gayret gösteriniz. Tabii ki Corana Virüsünden, endişelerinizden kurtulmak ve içinizin rahat etmesini istiyorsanız; kendi sağlığınız, sevdiklerinizin sağlığı ve tüm insanlık için bunu yapmanızı tavsiye ederim. Yüce Rabbim, Coronavirüs’den ülkemizi ve milletimizi tez zamanda kurtarması dileklerimle, kalın sağlıcakla….

Sitemizde bulunan dizi fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden diziviki sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.