youtube mp3 indir film seyret komedi filmi izle email kaydolma

Bayram namazı evde kılınır mı? saat kaçta 2020

Bayram namazı evde kılınır mı? saat kaçta 2020

  23 Mayıs 2020

  489 Okunma

Abone Ol 

Bayram Namazı evde cema

Korona virüs salgını ülkemizde görüldüğü andan beri insanların topluca bulunduğu yerlerin kullanılması yasaklanmıştır birçok Müslümanın ibadet için gittiği camilerde de yasak aynı şekilde devam etmektedir peki Müslümanlar için farz olan bayram namaza evde kılınabilir mi
diyanet işleri bakanlığının yaptığı açıklama doğrultusunda Müslümanların Bu bayrama evde geçirmesine karar verilmiştir birçok insan evladının hayatını tehlikeye atan bu salgın süresince evde ibadet yapmanın daha daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Peki İslam’da bayram namazını evde kılmak doğru mudur?
İnsan iradesi dışında meydana gelen bazı hususlarda ibadetlerin kısıtlanabileceği yerler olmuştur insanların toplu olarak bulunmaması için camilerde namaz kılınması yasaklanmıştır bu süreç boyunca da insanlar ibadetlerini evde geçirmeye başlamıştır bayram namazı da aynı şekilde evde kılınabilecekdir.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bayram namazının evde kılınması yönünde yaptığı açıklamada kılınabileceğini belirtti. Veya insanların 2 ile 4 rekat nafile namazı kılınabileceğini açıkladı.

Yorum Alanı
Sitemizde bulunan dizi fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden diziviki sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.