youtube mp3 indir film seyret komedi filmi izle email kaydolma

2020 Liselere Geçiş Sınavı LGS Corona nedeniyle Ertelendi mi?

2020 Liselere Geçiş Sınavı LGS Corona nedeniyle Ertelendi mi?

  25 Mart 2020

  657 Okunma

Abone Ol 

2020 Liselere Geçiş Sınavı LGS ertelenecek mi?

Liseye geçiş için hazırlık yapan öğrenciler tarafından son zamanlarda en çok merak edilen bir konudan bahsetmek istiyoruz. Corona virüs sebebiyle LGS sınavları ertelenecek mi? Veya sınavlar nasıl yapılacak diye bir çok sorunun cevabını arayan öğrenciler için yetkililerden bugünde bir açıklama geldi. Bu akşam gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında bir açıklama yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili bilgiler yer aldı.

LGS ERTELENDİ Mİ? YADA ERTELENECEK Mİ?
Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için sayılı günler kala sınav için her türlü senaryoya hazırlıklı olunduğu konusunda açıklama yapılırken bilim kurulunun aldığı karara saygı duyacaklarını açıkladı. LGS konusunda özellikle 3 senaryo bulunduğu ve üzerinde çalışmalara devam ettikleri bilgisi verildi. Sınavın ertelenecek mi sorusuna geldiğimizde ise bilimsel karara göre vereceklerini belirtti.

Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından YKS ile LGS sınavlarının ertelenme durumu olabileceği konusunda bir açıklama yayınlanmıştır. İleri bir tarihte yapılabileceği konusunda görüşmelerin yapılmasından sonra gerçekleşeceği düşünülüyor.

Normal şartlarda 7 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan 2020 Liselere Geçiş Sınavı bu durumda 1-2 ay daha uzayabilir. Diğer taraftan online sınav konusunda da henüz bir açıklama yapılmadığını belirtmek isteriz.

Yorum Alanı
Sitemizde bulunan dizi fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden diziviki sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.