1. Ana Sayfa

Başakşehir Şehir Hastanesi Nerede, adresi ve iş başvurusu

Başakşehir Şehir Hastanesi Nerede, adresi ve iş başvurusu
+ - 0

Avrupa’nın en büyük yoğun bakım kapasitesine sahip Başakşehir Hastanesi’nin ilk etabı hizmete sunuluyor.

Peki tüm dünyanın hayranlıkla takip ettiği bu hastanenin diğerlerinden farkı nedir ? İşte Başakşehir şehir hastanesinin. O özellikleri…
İlk önce Avrupa’da kurulan ve hizmete geçen hastaneler içinde yoğun bakım kapasitesi en büyük olacak hastane rahatlığı ve genişliği itibari ile halka daya iyi imkanlar sunacak. Diğer hastanelere nazaran ise hastaların can güvenliği için depremlerin sıkça yaşandığı bu günlerde özel bir cihaz sayesinde deprem etkilerinden en az şekilde etkilenecek ve o an gerçekleşen hiçbir operasyona hiç bir şekilde etki edemeyecektir. koronavirüs hastaları için özel olarak yaptırılan solunum cihazları A ve D bloklarında olmak üzere bugün açıldı.Günde alabileceğini hasta sayısı ise 32. 700 kişi.

Kapalı inşaat alanı yaklaşık olarak 1 milyon metrekare yatak kapasitesi ise 2682 .

İstanbul Şehir Hastanesi’ne hangi hastaneler taşınacak

Açılış tarihini 20 Nisan 2020 olarak belirlenen hastanenin bugün ilk etabı açıldı. Sağlık bakanlığınca yürütülen ve bazı kamu özel işbirliği ile tamamlanan hastane huzur ve refah içinde halka hizmet verebilecek. İstanbul’da inşası başlanan ve 20 Nisan 2020 günü açılışa sunulan hastanenin hastalar için ulaşımı içinse ulaştırma bakanı devreye girmiş durumda hastanenin hemen yanına bir metro istasyonu kurulacağı ise verilen bilgiler arasında.
Ancak Başakşehir şehir hastanesinin bütünüyle hizmete girmesinin ise 15 Mayıs olarak belirlendiğini ise Fahrettin Koca ifade etmiş bulunuyor. Ülkemizin sağlık açısından diğer Avrupa ve koronavirus ile mücadele eden diğer ülkelere göre ise ne kadar güçlü bir konumda olduğumuzu şu sözlerle aktardı;
“Kendi kendimize yetecek güce sahip olmanın önemini bir kez daha görüyoruz. Türkiye kendi ayakları üstünde durarak gücünü göstermiştir.”

“Hastane ve doktor sayısında olmasa da yoğun bakım ünitesi sayısında üstünüz. Covid-19’ın teşhisinde büyük önem taşıyan bilgisayarlı tomografi cihazı sayısı tüm Avrupa’dakinin çok üzerindedir.”

İş başvurusu için henüz detaylı bilgi açıklanmadı

Yazar Hakkında

Konu hakkında düşüncelerini yazmaya ne dersin?