1. Ana Sayfa
  2. Nerede Çekiliyor

Barbaros dizisi oyuncu kadrosu ve konusu

Barbaros dizisi oyuncu kadrosu ve konusu
+ - 1

Barbaros Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterleri

Barbaros dizisi, Es Film tarafından hazırlanıyor. Erkek başrol oyuncusu ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy oalrak belirlenen dizinin, büyük bir yapım olası planlanıyor. Güçlü bir oyuncu kadrosu İle ekrana gelecek Barbaros dizisi bir dönem dizisi olacak. Türkiye’nin en iyi senaryo gurubunun kurulması ardından hazırlanan dizi, Cüneyt Aysan, Ozan Aksungur, Oğuz Ayaz tarafından kaleme alınıyor. Yönetmenlik için ise ünlü isim Taylan Biraderler ile anlaşılmak üzer olunduğu belirtildi.

Barbaros Dizisi Konusu Nedir?

Bir dönem projesi olan Barbaros dizisi konusu, Kaptan-ı Derya Lakabı ile tanınan Barbaros Hayrettin Paşa’nın hayatı temel alınıyor. Kaptanın hayatında geçen önemli olaylar, aksiyon öğeleri ile izleyenlere yansıtılacak. Soluk kesen sahnelerin yer verileceği bu yapımının, büyük ölçekli olması planlandığı açıklanmıştır.

Yapım için birçok ünlü isim ile görüşme sağlanırken en son Çağatay Ulusoy ile el sıkışılmıştır. Dizide hayatı anlatılan Barbaros karakterine Çağatay Ulusoy can verecek.

Barbaros Dizisi Oyuncuları Kimler?

Barbaros dizisi oyuncuları şu şekilde sırlanır:

  • Çağatay Ulusoy: Dünya çapında tanınan ve en çok sevilen erkek Türk oyunculardan biri olan Çağatay Ulusoy, Netflix’te Hakan Muhafız dizisinde rol almıştır. Bu dizi ile bir kez daha kendini kanıtlayan oyuncu, 23 Eylül 1990 doğumludur. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri mezunu oyuncu, Ayla Algan Oyunculuk Akademisinde eğitim almıştır. Adını Feriha Koydun dizisinde hayat verdiği Emir karakteri ile adından çokça söz ettiren oyuncu, izleyiciler tarafından çok sevilmesi ardından dizinin adının Emir’in Yolu olarak değişmesine sebep olmuştur. Medcezir dizisinde yıldızı parlayan oyuncu, Anadolu Kartalları filminde ve İçerde dizisinde rol almıştır. Türkiye’nin en pahalı erkek başrol oyuncusu olarak bilinir.

barbaros dizisi oruç reis

Dizinin geri kalan oyuncuları için halen tekliflerin devam ettiği ve oyuncu listesinin belirlenmediği açıklanmıştır.

Projenin senaristleri arasında yer alan Cüneyt Aysan, 1968 yılında Elazığ’da doğmuştur. Lisans Eğitimini Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlayan senarist, 13 sene hakimlik görevini yerine getirdikten sonra, Pana Film ekibine hukuk danışmanı olarak dahil olmuştur. İlerleyen dönemlerde ile senaryo yazarlığına geçiş yapmıştır. Ekmek Teknesi, Kurtlar Vadisi, Reaksiyon, Beyaz Karanfil gibi yapımların senaristliğini üstlenen Cüneyt Aysan, en son Cesur Yürek’in kaleme alınmasında rol almıştır.

Dizinin diğer senaristlerinden biri olan Ozan Aksungur, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olmuştur. Senarist ve yönetmen Ozan Aksungur, Kurtlar Vadisi Pusu senaryosunun yazılmasında yer almıştır. Misafir filminin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstelenen Aksungur, Kod adı:Reaksiyon’un hem senaristliğini hem de yapımcılığını üstlenmiştir.

Barbaros Dizisi Karakterleri Kimler?

Barbaros dizisi karakterleri şu şekilde sıralanır:

  • Oruç Reis: Bu karakter Kaptan-ı Derya lakabı ile tanının Barbaros Hayrettin Paşa’nın abisidir. Karakteri Çağatay Ulusoy’un canlandıracağı açıklanmıştır. Genç yaşta deniz ticareti yaparken Rodos şövalyeleri eline tutsak düşer. Yaşadığı olay ardından tüccar olmayı bırakarak, denizlere açılmaya karar vermiştir. Kardeşi Barbaros’ta ona katılır. Akdeniz kıyılarına akınlar düzenleyip birçok ganimet elde ederler.

Dizinin diğer karakterleri hakkında senaristler tarafından henüz bir açıklama yapılmamıştır. Diğer yandan başrol ve yardımcı rollere ilişkin karakterleri hangi oyuncuların oynayacağı hakkında görüşmelerin ise halen sürdürüldüğü belirtilmiştir.

Çağatay Ulusoy ise artık ekranlara geri dönmez diye beklenirken, Es Film yapımcıları tarafından erkek başrol için ikna edilmiştir.

Barbaros Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Barbaros dizisi yayın zamanı hakkında henüz her hangi bir açıklama yapılmamıştır. Sadece başrol karakterinin ve yapım şirketinin açıklanmış olduğu dizinin ilk çekim tarihi hakkında her hangi bir bilgi yapım şirketince paylaşılmamıştır.

Dizinin yayınlanacağı kanalın ise TRT1 olması düşünülüyor. TRT1 Diriliş Ertuğrul ve Kurtuluş Osman dizilerine rakip büyük bir prodüksiyon olarak hazırlanan Barbaros dizisinde Barbaros Hayrettin Paşa ve abisi Oruç Bey’in tarihi hikayesine yer verileceği açıklanmıştır. Barbaros Hayrettin Paşa’nın abisini Çağatay Ulusoy canlandırırken, diğer karakterlerin ilerleyen süreçte açıklanacağı belirtildi.

Oruç Beyin esirliği ardından denizlere açılması ve kardeşini yanına alarak bir dizi maceraya atılması senaryoda işlenirken, Barbaros’un hayatına ilişkin kesitler dizide sunulacak. Başarılı senarist kadrosu ile adından söz ettirmeyi daha oyuncuları belirlenmeden başlayan Barbaros dizisi yayın zamanı ve çekim tarihi hakkında bilgiler ise ilerleyen süreçte Es Film yapım ekibi tarafından açıklanacak.

Barbaros Dizisi Nerede Çekiliyor?

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan dizinin henüz nerede çekildiği bilinmezken özel bir plato kurulacağı öğrenildi. Setlerin kurulacağı şehir ve semtler ilerleyen günlerde sayfamızda olacaktır.

Yazar Hakkında

Konu hakkında düşüncelerini yazmaya ne dersin?

Yorumlar (1)

  1. 1 sene önce

    Ben cezayırliyim marmara üniversitesinde öğrenciyim barboros dizisinde bir rol oynamak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.