İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Nerede Çekiliyor

Arıza dizisi oyuncu kadrosu ve konusu

Arıza dizisi oyuncu kadrosu ve konusu
+ - 0

Arıza Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Konusu

Tolga Sarıtaş’ın erkek başrol olarak yer alacağı belli olan Arıza dizisi çekimleri Temmuz ayı ortasında başlayacaktır.  Dizinin senaryosu Ozan Aksungur tarafından yazılırken, yönetmen koltuğunda Recai Karagöz yer alıyor. Saner Ayar’ın yapımcılığını üstlendiği Arza Dizisi, mert bir gencin hikayesine değiniyor. Dizi, Show TV ekranlarında izleyenleri ile buluşacaktır.

Arıza Dizisi Konusu Nedir?

Arıza dizisi konusu, dürüst karakterli bir gencin hayatla ilgili mücadelelerini temel alıyor. Dizde, mert ve keskin çizgilere sahip olan bir gencin sinirlendirilmesi ve kendi inançlarından çok daha farklı olan olaylar ile karşılaşması sonucunda arızaya bağlaması ve hayatta bir takım mücadeleler vermesi konu alınıyor. Kast çalışmaları hakkında kararları devam eden dizinin bu genç başrol karakterini ise Tolga Sarıtaş üstleniyor.

arıza dizisi show tv

Arıza Dizisi Oyuncuları Kimler?

Kast çalışmaları devam ederken belli olan Arıza dizisi oyuncuları şu şekilde sıralanır:

 • Tolga Sarıtaş: 1991 İstanbul doğumlu oyuncu, aslen Sivaslıdır. Lise ardından tiyatroya yönelen oyuncu, Esenyurt Belediye Tiyatrosunda görev aldı. Tiyatronun yanında müzik guruplarında baterist ve gitarist olarak yer almıştır. İlk dizeleri ardından Muhteşem Yüzyıl’da şehzade Cihangir karakterini canlandırmıştır. Güneşin Kızı dizisinde Ali Mertoğlu rolünü oynayarak ününü yükseltmiştir.

arıza dizisi tolga sarıtaş ali rıza

 • Ayça Ayşin Turan: 1992, Sinop doğumlu oyuncu, 2011 senesinde Dinle Sevgili dizisinde Gülfem rolü ile ekranlara adım atmıştır. 2014 yılında Karagül dizisinde Ada karakterini canlandırarak adından söz ettirdi. 2015 senesinde ise Sevimli Tehlike adlı filmde, Zeliş karakterini canlandırdıktan sonra birden fazla başarılı yapımda rol almaya devam etmiştir.

arıza dizisi ayça ayşin turan halide

 • Pınar Deniz: Arıza dizisinde yardımcı kadın oyuncu olarak yer alacak olan Pınar Deniz, 1993 Adana doğumlu oyuncudur. İstanbul Üniversitesi mezunu olan oyuncu, ilk kez 2014 yılında Sil Baştan dizisinde Evrim karakterini canlandırdı. Muraç Dalkılıç’ın ‘’yani’’ isimli şarkısının klibinde oynayan oyuncu, Vatanım Sensin’de hayat verdiği Yıldız karakteri ile isminden söz ettirdi.
 • Yeşim Salkım: 1968 İstanbul doğumlu sanatçı, İstanbul Devlet Konservatuarı Klasik Türk Sanat Müziği bölümü mezunudur. 1994 yılında ilk albümün çıkaran sanatçı, 1996’da oyunculuk hayatına başladı. Eşkıya filminde Emel karakterini canlandırdı.
 • Ali Seçkiner Alıcı: 1965 yılında Karsta doğan oyuncu, Gazi Üniversitesi mezunudur. 1993 yılında Ferhunde Hanımlar dizisinde Eşber karakterine can verdi.
 • Barış Falay: Medcezir dizisinde oynadığı Selim Serezli karakteri ile büyük hayran kitlesine sahip olan oyuncu, 1972 doğumludur. Barış Falay, Paramparça ve Ezel gibi büyük beğeni alan dizilerde rol aldı.
 • Dilara Aksüyek: 1987 İzmir doğumlu, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro eğitimi almış oyuncudur. Muhteşem Yüzyıl’da Kösem rolünü canlandırdı. Adı Mutluluk, Merhamet, Kadim Dostum gibi dikkat çeken yapımlarda oyuncu olarak rol almıştır.

Dizide yer alması planlanan diğer oyuncular ise Ahmet Mümtaz Taylan, Levent Can, Hakan Salınmış, Yağızcan Konyalı, Hazal Benli, Cankat Aydos olarak belirlenmiştir.

Arıza Dizisi Karakterleri Kimler?

İlerleyen dönemde yayına girecek olan Arıza Dizisi karakterleri şöyledir:

 • Ali Rıza: Başrol karakterine Tolga Sarıtaş’ın hayat vereceği açıklanmıştır. Baş karakter kendine ait doğruları olan, haksızlıklar karşısında tepki gösteren, mücadeleci bir genç olarak kaleme alınmıştır. Karalterin ismene ait detaylar henüz yansıtılmamıştır.
 • Halide: Bu karakteri Ayşe Ayşin Turan’ın canlandırmasına karar verilmiştir. Başrol erkek karakterinin kız arkadaşı olan ve onun hayat mücadelesi dahilinde önemli sahneleri yaratacak olan karakterdir.

Arıza dizisinde yer alan diğer önemli isimlerin Hatay verecekleri karakterler hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Dizinin çekimlerini ise Temmuz aynında başlanması planlandığı belirtildi.

Arıza Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Arıza Dizisi çekimlerine 2020 yılı 15 Temmuz tarihinde başlanması planlanıyor. Dizinin yönetmen ve senaristi çekimler öncesi dizide hangi oyuncuların yer alacağını açıklarken, Arıza dizisi yayın zamanı ise 2020 yılı Eylül ayı olarak belirlendi. Arıza dizisi’nin yeni sezonda Show Tv ekranlarında izleyici kitlesi ile Eylül ayından itibaren buluşacağı açıklandı.

Mert ve karakterli bir gencin hikayesine yer verilecek dizinin yapımcılığını Q3 Medya’dan Saner Sayar’ın üstlendiği medyaya yansımıştır. Senaryo Ozan Aksungur tarafından yazılırken, yönetmen koltuğuna ise Recai Karagöz’ün geçeceği belirtilmiştir. Dizi oyuncuları arasında öne çıkan deyimli ismin ise Yeşim Salkım olacağı açıklandı.

Arıza Dizisi Nerede Çekiliyor?

Dizinin çekimleri İstanbul’da yapılacaktır ve Temmuz ayının ortalarında çekimleri başlayacaktır. Set adreslerinin İstanbul içerisinde olacağını belirtmek isteriz.

Yazar Hakkında

Konu hakkında düşüncelerini yazmaya ne dersin?