1. Ana Sayfa

Akıncı dizisi oyuncu kadrosu ve konusu

Akıncı dizisi oyuncu kadrosu ve konusu
+ - 1

ATV için hazırladığı diziler ile reytingleri alt üst eden NTC Medya, çok yakında başlayacak olan ve ATV’de yayınlanması planlanan Akıncı isimli dizi için hazırlıklarına devam ediyor. Dizinin başrolünde ünlü bir isim yer alıyor.

Veli Çelik’in yönetmen koltuğunda oturduğu, Hakan Kandal’ın senaristliğini yaptığı, Akıncı dizisinin başrolünde Şükrü Özyıldız’ın yer alacağı belirtildi. Ayrıca dizinin kadrosunda Yıldıray Şahinler’in yer alacağı ve çok yakında izleyici karşısına çıkacağı öğrenildi.

Oyuncu kadrosu cast çalışmaları devam eden dizi Temmuz’da sete çıkacak ve Eylül ayında izleyici karşısında olacak.

Akıncı dizisi NTC medya tarafından hazırlanan ve ATV ekranlarından yayınlanacak olan dizidir. Genç, yakışıklı ve cesur gencin başından geçen olayların konu alındığı dizi, iddialı bir oyuncu kadrosuna sahiptir. Yönetmenlik koltuğunda Veli Çelik, senaristlik görevinde ise Hakan Kandal yer alıyor. Dizinin adet stok bölüm çekimi ile yayına gireceği açıklanmıştır.

Kırgın Çiçekler ve Aşk Mavi dizileri ile yükselişe geçen NTC medya yeni dizi sezonunda Akıncı ile farklı bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Mehmet Yiğit Alp’in patronu olduğu NTC, Zengin ve Yoksul, Can Kırıkları dizileri ardından yeni projelerinde, dikkat çekecek yeni oyuncu isimlerini ağırlamayı amaçlıyor. Ayşe Erturan ve Deren Talu gibi dikkat çeken isimler dizide yer alıyor.

Akıncı Dizisi Konusu Nedir?

Akıncı dizisi konusu, Fatih isimli korkusuz bir gencin başından geçen heyecanlı olayları temel alır. 30’lu yaşlarının başında olan genç, aşka inanmasa da onu aşka inandıracak olan bir kız ile tanışıyor. Fatih’in tanıştığı güzel kız düşüncelerini ve aşka karşı olan bakışını değiştirir. İkili arasında duygusal, heyecanlı, entirikalı olaylar yaşanmaya başlar. Tüm detaylar dizi konusu kapsamında işlenir.

Akıncı Dizisi Oyuncuları Kimler?

Akıncı dizisi oyuncuları şu şekilde sıralanır:

  • Şükrü Özyıldız: Nefes Nefese dizisinde Yusuf Alacan karakteri ile adından söz ettiren oyuncu, 1988 İzmir doğumludur. Televizyonlar kafes dövüşçüsü olarak boy gösterdiği dönem öncesinde Ege Üniversitesinde İktisat eğitimi almıştır. Oyunculuk dersleri ardından, Benim Hala Umudum Var dizisinde rol almıştır. Tatlı Küçük Yalancılar, Kış Güneşi, Şeref Meselesi dizilerinde rol almıştır.

akıncı şükrü özyıldız

  • Büşra Develi , yeni sezonda Akıncı dizisinin başrol kadın oyuncusu oldu.
  • Ayça Erturan: Kadın dizisinde hayat verdiği Yeliz karakteri ile tanına oyuncu, 1 Ağustos 1983 doğumludur. Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon bölümü mezunu oyuncu, Evli ve Öfkeli dizisinde rol almış, BKM mutfak ekibinde oyunculuk yapmıştır. Levent Kırca’nın oğlu Oğulcan Kırca ile evlidir.

akıncı ayça erturan

  • Yıldıray Şahinler: Tiyatro oyuncusu olan Yıldıray Şahinler, İçerde dizisinde oynadığı Alyanak rolü ile dizi sektöründe yer alarak, Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Mehmet rolünde oynamıştır. 2019’da Yedinci Koğuştaki Mucize adlı filmde rol alarak, dünya çapında üne ulaşmıştır.

akıncı yıldıray şahinler

  • Deren Talu: 1996 Kasım doğumlu Deren Talu, sunucu Defne Samyeli’nin kızıdır. Amerikada Üniversite eğitimini alan Deren Talu, mankenlik yapmaktadır. Oyunculuk dersleri ardından ilk oyunculuk deneyimini ise Akıncı dizisinde gözler önüne seriyor.

Dizinin diğer yan oyuncu karakterleri için tekliflerin devam ettiği açıklandı. Bu kapsamda yapım ve senaristler halen oyuncu kadrosu listesi hakkında tam bir açıklama paylaşımında bulunmamışlardır.

Akıncı Dizisi Karakterleri Kimler?

Akıncı dizisi karakterleri şu şekilde sıralanır:

  • Fatih: Korkusuz ve cesur bir gençtir. 30’lu yaşlarının başında olsa da aşka inanamamaktadır. Onu aşka inandıracak olan bir kız ile karşılaşması ardından başından birçok farklı olay geçer. Karakter Şükrü Özyıldız tarafından canlandırılıyor.
  • Filiz: Dizinin ana kadın karakterlerinden 30’lu yaşlarında güzel bir kızdır. Fatih ile aralarında bir dizi olay yaşanır. Karakter Ayça Erturan tarafından canlandırılıyor.

Akıncı dizisinin tam liste diğer oyuncuları için ise halen tekliflerin devam ettiği açıklanmıştır. Ana karakterler harici detaylara ilişkin açıklamaların ise ilerleyen dönemde yapılacağı belirtilmiştir. Yapım tarafından diziye ilişkin diğer detaylar sır gibi saklanıyor.

Akıncı Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Akıncı dizisi çekimlerinin Temmuz ayı itibari ile başlayacağı açıklandı. 4 adet stok bölüm çekimi ardından yayına sunulacak olan dizi, ATV ekranlarından izlenecek. Akıncı dizisi yayın zamanı ise yeni dizi sezonu başlangıcı Eylül ayı olarak tahmin biliniyor.

Henüz oyuncu kadrosu tam anlamı ile belirlenmemiş olan dizinin başrol karakterlerini ve başrol yardımcı karakterlerini oynayacak kişiler ise açıklanmıştır. Oyuncu kadrosunun tam anlamı ile belirlenmesi ardından Temmuz ayı ile birlikte 4 stok bölüm arka arkaya çekilerek, her hafta yayını gerçekleşecek. Bu yayınlar kapsamında devam edecek dizinin yeni sezon itibari ile ATV ekranlarında vizyona girmesi planlanıyor.

Dizide dikkat çeken diğer bir nokta ise ilk yayın tarihi ile beraber, Deren Talu’nun ilk oyunculuk deneyiminin aynı döneme denk gelmesidir. Defne Samyeli’nin iki kızından biri olan ve mankenlik yapan Deren Talu oyunculuk eğitimi ardından ilk rolünü Akıncı dizisi ile ekranlara taşıyacak.

Yazar Hakkında

Konu hakkında düşüncelerini yazmaya ne dersin?

Yorumlar (1)

  1. Güzel diziye benziyor ve şükrü özyıldıza bayılıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.